Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 17:41
 
Adil Gevrek Basın Mensubunu Darp Etti İddiası
Yeni Malatyaspor – Alanyaspor maçı sonrası YMS Başkanı Adil Gevrek'in çıkan bir tartışmadan dolayı Vuslat TV Vuslat TV’nin Spor Müdürü Murat Akkaya'yı darp ettiği iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Adil Gevrek Basın Mensubunu Darp Etti İddiası

Yeni Malatyaspor – Alanyaspor maçı sonrası YMS Başkanı Adil Gevrek'in çıkan bir tartışmadan dolayı Vuslat TV Vuslat TV’nin Spor Müdürü Murat Akkaya'yı darp ettiği iddia edildi.

Konuyla ilgili Vuslat TV'yi bünyesinde barındıran Selam Medya'dan olaya sert tepki geldi.

Vuslat haber'de yer alan açıklama şöyle:

"Yeni Malatyaspor – Alanyaspor karşılaşmasının ardından Spor Müdürümüz Murat Akkaya’ya yapılan saldırı spor ahlakına yakışmayan hal ve hareketler bizleri derinden üzmüştür.Şiddete tamah eden, çözüm olarak gören bir zihniyet sporu anlamamış bir zihniyettir. Şiddet ve kaba kuvvetle hareket eden zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Spor camiası başta olmak üzere basın camiası olarak yaşanan bu menfur olay kabul edilebilir bir durum değildir

Maç sonrası stadyum dışında, Spor Müdürümüz Murat Akkaya’ya yapılan çirkin saldırı haddini aşan bir durumdur. Olay şöyle gelişti; İş Adamı Hulusi Porgalı’nın stat dışında mevcut yönetim olan Adil Gevrek ve yönetimini eleştirici söylemlerde bulundu. Bu söylemlere Adil Gevrek’in yönetiminde olduğu bilinen bir şahıs tarafından Hulusi Porgalı’ya cevap gecikmedi. Kendi aralarında tartışma sürerken Spor Müdürümüz Murat Akkaya, tarafları sakinleştirmek adına, gereksiz tartışmalardan uzak kalınmasını ve tartışmanın son bulmasını söylerken tam o sırada Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’ten darbe geldi. Gevrek, ‘Ne çekiyorsun kardeşim’ diyerek haksız ve yersiz bir şekilde Murat Akkaya’nın göğüs kısmına vurdu ve yanında bulunanlar ile yaklaşık 10 - 15 kişilik bir grup topyekûn Murat Akkaya’ya fiili saldırıda bulundu

GüvenlikGüvenlik güçlerinin orada olması ve erken müdahale etmesi olayın büyümesini engelledi. Görevini yapmaya çalışan spor müdürümüze kulüp başkanı Adil Gevrek tarafından görevini yaptığı gerekçesiyle görüntü almasında bu kadar rahatsız olmasını anlamak mümkün değil. Basın mensuplarından kim olursa olsun görevini yapmaktır. Kulüp başkanı olmanız size şiddet ile çözüm bulmanıza imkân vermez. Yapılan bu hareket sadece Murat Akkaya’ya yapılan bir saldırı değildir. Tüm görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına yapılan bir harekettir. Spor Müdürümüz Murat Akkaya’ya yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor ve gerekli yasal işlemleri başlattığımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Selam Medya olarak bu konunun takipçisi olacağımızı bildiriyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adil, Gevrek, Basın, Mensubunu, Darp, Etti, İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı