Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 17:11
 
Aile Bakanlığı: Atakan Kayalar Tehdit Ediliyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan son günlerde gündem olan 10 yaşındaki Atakan Kayalar ile ilgili açıklama yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Aile Bakanlığı: Atakan Kayalar Tehdit Ediliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan son günlerde  gündem olan 10 yaşındaki Atakan Kayalar ile ilgili açıklama yapıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır." denildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Atakan ile ilgili açıklaması şöyle:

"Bir çocuğumuzun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz.

Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır.

Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür.

Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır.

Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır.

Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz. Saygılarımızla…"

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: atakan kayalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı