Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 15:08
 
Akçadağ Meclisindeki Red Kararlarını Hakan Kahtalı mı Aldırdı?
Malatya Gazeteciler Cemiyetinde açıklama yapan Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş Akçadağ Belediye Meclisinde Levent Vadisi turizm fizibilite projesinin ve bir dizi kararın AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesine sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Akçadağ Meclisindeki Red Kararlarını Hakan Kahtalı mı Aldırdı?

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde açıklama yapan Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş  Akçadağ Belediye Meclisinde 1 Milyon TL değerindeki Levent Vadisi turizm fizibilite projesinin ve bir dizi kararın AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesine sert tepki gösterdi.

Gönültaş, red kararının  AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı tarafından aldırıldığını iddia ederken: "Düşüncesini birilerine ipotek etmiş, meclis üyesi arkadaşlarım. Sizin yaptıklarını bu millet size sormazsa, çocuklarınıza sormazsa, torunlarınıza sorar emin olun" dedi.  

Gönültaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'ya geldiğinde halk gitmediği zaman bunun vebalinin AK Parti meclis üyelerinde olacağını söylerken: "Siz Akçadağ'ın geleceğiyle oynuyorsunuz. Akçadağ'ın geleceğinin önüne set vuruyorsunuz. Akçadağ'a yapılacak yatırımı engelliyorsunuz. Bu meydana sayın Cumhurbaşkanımız gelecek. Siz Cumhurbaşkanımızın sermayesini tükete tükete bitirdiniz. Yarın bu halk Cumhurbaşkanı'nı karşılamaya gitmezse bu vebal  AK Parti'den seçilmiş meclis üyelerinindir. Herkes yerini herkes hizmetini bilecek. Sayın Kahtalı dün Akçadağ'a geliyorsunuz, Akçadağlı mösyöleri topluyorsunuz ve kesinlikle karşı durulacağı yönünde karar aldırıyorsunuz. Bu yakıştı mı size? Akçadağ size destek vermedi mi? Akçadağ'dan Büyükşehir Belediyesine 15 bin oy gitti. Hem Akçadağ'dan oy alacaksınız hem de Akçadağ'a gelen hizmetin önünde duracaksınız. Hesabını soracağız. " dedi.

Gönültaş'ın açıklamalarının devamı şöyle: "Bir diğer konu Akçadağ'ın yaklaşık 14-15 mahallesinde geçmiş dönemde köy tüzel kişiliği adına kayıtlı olan arsalar Malatya Büyükşehir olunca bir gece değişikliğiyle ilçe belediyesine intikal ediyor. İlçe Belediyesinin bu arsanın nerede olduğundan haberi bile yok. Bir imar çalışması yapmamışsınız yerinde görmemişsiniz size ait olmayan bir şey kanunla size intikal etmiş. Bugün üzerinde evi olan orayı kullanan vatandaş satın almak istiyor. Sizler bunu reddediyorsunuz. Reddin sebebi nedir? Darıca'daki arsaya ne tür bir tesis yapmayı düşünüyorsunuz? Şirvan'daki arsayı kime peşkeş çekmek istiyorsunuz? Vatandaş bu hesabı size soracak.  Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi halka rağmen hiçbir şey yapamazsınız. Aklını ipotek etmiş Akçadağ Belediye Meclisindeki arkadaşlarıma: "Akçadağ'a gittiğinizde çocuklarınıza bakarken ne htiniz? " diyorum. Dün Belediye Meclisine 80 yaşında bir ninemiz gelmişti ve "Burası 100 yıldır babamdan bana intikal etmiş. Üzerinde evim var arsamın tapusunu istiyorum.  Karşılığında paranızı vereceğim" diyordu. Oradaki arkadaşlara soruyorum siz bu akşam rahat bir vicdanla uyuyacak mısınız? Uyuyacaklarını söylediler. Vicdanınızı tekrar kontrol etmenizi ve sizi imana, inanca, hizmete ve Akçadağ ile yan yana olmaya davet ediyorum. Aksi takdirde inanın Akçadağ'a giremezsiniz. Akçadağlı bu hesabı size soracak. Akçadağlı aslında 31 Marta hesabı sordu ama siz hala cevabı alamadınız. Akçadağlı yarın bunu daha büyük bir şekilde Battalgazi'de, Yeşilyurt'ta, Büyükşehir'de sorar. Akçadağlıları CİMER'e şikayet etmeye davet ediyorum."

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akçadağ, Meclisindeki, Red, Kararlarını, Hakan, Kahtalı, mı, Aldırdı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı