Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 13:24
 
Ali Babacan'dan Malatya Paylaşımı
24 Ekim Cumartesi gerçekleştirilecek DEVA Partisi 1 Olağan Malatya Kongresi'ne DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'da katılacak.
GÜNDEM Haberi
Ali Babacan'dan Malatya Paylaşımı

24 Ekim Cumartesi gerçekleştirilecek DEVA Partisi 1 Olağan Malatya Kongresi'ne DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'da katılacak.

"MALATYA'NIN DEVASI OLMAYA GELİYORUZ"

24 Ekim Cumartesi gerçekleştirilecek DEVA Partisi 1 Olağan kongresi nedeniyle Malatya'ya gelecek olan Partinin Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Malatya'nın DEVA'sı Hazır demeye geliyoruz." açıklamasında bulundu.

DEVA PARTİSİ'NDEN HAZIRLIKLAR

DEVA Partisi Malatya il teşkilatı ise, 24 Ekim Cumartesi günü birinci il kongresi için hazırlıklarını sürdürürken, kongreye katılım sağlayacak olan parti genel başkanı Ali Babacan'ın ziyaret programı hakkında bilgiler aktardı.

"EĞİTİM ALAMAYAN BİRÇOK ÖĞRENCİ VAR"

Kongre öncesinde bir açıklama yapan DEVA Partisi Malatya kurucu İl Başkanı Onur Güneş: ülke gündemini değerlendirdi. Güneş; "Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum, eğitimimizin, sağlığımızın durumu maalesef iyiye gitmemektedir. Bugün okullarımız pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim vermekte. Ancak birçok öğrencimiz Uzaktan eğitim imkânlarından, internet noksanlığından, iletişim araçları eksikliklerinden dolayı birçok öğrencimiz canlı ders imkânlarından yararlanamamaktadır. Ayrıca sağlıkla ilgili olarak mevcut pandemi sürecinden dolayı birçok işyerimiz kapalı, kısa çalışma süreci uygulanmakta. Ancak bu kısa çalışma ödeneği de yoksulluk ve askeri ücretin altında, ücretsiz izin ödeneklerinin birçoğu ödenememek, geç ödenmekte. Milletimiz bu anlamda ciddi sıkıntı içerisinde." dedi. 

"KATILIM ÇAĞRISI"

Ali Babacan'ın katılacağı programlara Malatyalı vatandaşları davet eden Güneş; "Bu anlamda DEVA Partisi olarak, partimiz 9 Mart 2020'de kurulmuş olup, o tarihten itibaren hızlı bir şekilde sürat almaya başlayarak günümüze gelmiştir. Yaklaşık 76 ilimizde örgütlenmiş bulunmaktayız. Birçok ilçemizde de kongrelerimiz tamamlandı. İllerimizin kongrelerine başlandı. 6 ilimizde il kongresi tamamlandı. Nasip olursa Cumartesi günü de Malatya kongremizi, genel başkanımız Ali Babacan'ın katılımıyla birinci olağan kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Sabah saat 10:00'da Elemendik mevkiinde genel başkanımızı karşılayacağız. 10.45 gibi oradan hareket edeceğiz. İnşallah saat 11.30'da il binamızın açılışı, 11.45 gibi Yeni cami etrafında bulunan esnaflara ziyaret gerçekleştirilecek. Esnaf ziyaretleri sonrasında saat 14.00'da Ramada otelde birinci olağan kongremiz başlayacak. Bütün halkımızı yapacağımız olan kongreye davet ediyoruz." dedi.  

 

 

malatyatekhaber.com / Erkan Yılmaz Çakır

Kaynak: Editör:
Etiketler: ali babacan, malatya deva, malatya haber, ali babacan malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı