Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:06
 
Başkan Gürkan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'da, Erdoğan'ın davetine katılırken, Gürkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında sık sık notlar aldı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gürkan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'da, Erdoğan'ın davetine katılırken, Gürkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında sık sık notlar aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarına yaptığı konuşma şöyle:

"Çok partili hayata geçtiğimiz 1946 yılından beri ülkemizdeki her seçim bir demokrasi şöleni havasında yapılmıştır.

Toplamda 73 bin 562 kişinin seçildiği 31 Mart seçimini başarıyla neticelendirmiş olmamız demokrasimizin zaferidir. Bu güzel manzara geleceğimizin en büyük teminatıdır.

Siyasi olarak farklı görüşlere sahip olabiliriz, milletimizin çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket etme erdemini göstereceğimize inanıyorum, buradaki fotoğrafı çok çok önemli görüyorum.

Terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymuş belediye başkanlarıyla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık.

Siyasi çekişmelerin geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğini hiç unutmadık; aynı anlayışla hareket edeceğiz. Parti ayrımı olmaksızın belediyelerin durumunu yakından biliyoruz.

Sizlerle şehirlerimizin sıkıntıları, beklentileri, çözüm yolları ve yatırımları konusunda yakın mesai içinde olmamızın gereğine inanıyorum.

Böylesine büyük bir seçimi başarıyla neticelendirmiş olmamız hiç şüphesiz demokrasimizin zaferidir. Eleştirilere verilecek en büyük cevabımız ülkemizde neredeyse her vatandaşımızın içerisinde yer aldığı geniş demokrasi ve özgürlük tablosudur. Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan, milletimizin iradesine herkesin teslim olduğu bu güzel manzara geleceğimizin de en büyük teminatıdır. 31 Mart seçimlerinde elde ettiğiniz başarılardan dolayı her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Belediye başkanlarının görevi devr-i sabık peşinde koşmak değil, şehirlerine en güzel hizmetleri getirmek için çalışmaktır. Medyamızda her gün sendika değiştirme baskısından envai türden tehditlere kadar birçok vicdan yaralayıcı haberle karşılaşıyoruz. Personel sayısındaki her rakam, bir insana ve onun etrafında şekillenen daha geniş bir hayata tekabül ediyor. Belediye başkanlarının, ekmeğinin peşindeki insanların hayatlarını diledikleri gibi alt üst edebilecekleri anlamına gelmiyor. Yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerine siyaset yapılamaz.

Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Biz İBB'ye geldiğimizde 2-3 dönem öncesinden kalma personeller vardı. Kaldığı yeri hak eden insanlara dokunmadım. Ne personelle, ne araçlarla uğraştık. Vaktimizi ve imkanlarımızı şehrin sıkıntılarına ayırdık." 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gürkan, Cumhurbaşkanlığı, Külliyesi'nde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı