Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 10:47
 
Gürkan'ın Yetkileri Azaltılıyor
İstanbul, Ankara, İzmir, Malatya, gibi büyükşehirlerde ilçe belediyelerinin yetkisinin arttırılması planlanıyor. Merkezin görev alanında olan bazı işlerin yerel yönetime geçeceği belirtiliyor.
GÜNDEM Haberi
Gürkan'ın Yetkileri Azaltılıyor

İstanbul, Ankara, İzmir, Malatya,  gibi büyükşehirlerde ilçe belediyelerinin yetkisinin arttırılması planlanıyor. Merkezin görev alanında olan bazı işlerin yerel yönetime geçeceği belirtiliyor.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre AK Parti kurmayları geçen hafta belediye başkanları ile AK Parti Genel Merkezi’nde yaptığı toplantıda yeni dönemde yerel yönetimlerin daha verimli çalışması için yapılması gerekenleri değerlendirdi. Toplantıda ilçe belediyelerinin daha verimli çalışabilmesi için büyükşehirlerdeki bazı yetkilerin ilçelere devredilmesi yönündeki görüşler dile getirildi. Parti yönetiminde de bu konuda çalışma yapıldı. Belli bir aşamaya gelen çalışmayla ilgili ilerleyen günlerde sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim uzmanlarının da görüşleri alınacak. Çalışmanın son hali Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından geçtikten sonra yapılması düşünülen değişiklikler Meclis gündemine taşınacak.

Bu düzenlemeyle iktidar partisinin özellikle Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerini hedef aldığı iddia ediliyor.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gürkan'ın, Yetkileri, Azaltılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı