Haber Detayı
23 Mayıs 2022 - Pazartesi 13:42
 
Hatice Akbaş Malatya’da Coşkuyla Karşılandı
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası 54 kilo finalinde Rumen rakibi Lacramioara Perijoc'u mağlup eden ve dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanan Hatice Akbaş, memleketi Malatya’da büyük bir coşkuyla karşılandı.
SPOR Haberi
Hatice Akbaş Malatya’da Coşkuyla Karşılandı

Karşılamaya Akçadağ Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Akçadağ Belediye Başkanvekili Mustafa Turhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Hilal Yıldırım, Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Birim Sorumlusu Bülent Polat, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz katıldı. 

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası sonrası memleketi Malatya’ya dönen Hatice Akbaş için Malatya Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. 

Dünya Şampiyonu Hatice Akbaş, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemi güzel bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Babamla birlikte 12 yıldır bunun hayalini kuruyoruz. Çok şükür bu hayali gerçekleştirdik ve dünya şampiyonu oldum. Malatya’mı, Akçadağ’ımı, Türkiye’mi güzel bir şekilde temsil ettim” ifadelerini kullandı. 

Şimdiki hedefinin 2024’te Paris’te yapılacak olan ‘2024 Yaz Olimpiyatları’ olduğunu dile getiren Akbaş, “En büyük hedefimiz orası. İnşallah orada da altın madalyayı ülkeme getireceğim” dedi. 

Başarılı sporcu, kendisinden yaş olarak büyük ve tecrübeli rakiplere karşı mücadele ettiğini belirterek, “Maçlarım zor geçti. Kolay rakibim yoktu. 12 yıllık emeğimin karşılığını aldım. Çok mutlu ve gururluyum” diye konuştu. 

Akbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü ve olimpiyatlarda da madalya kazanma sözünü verdiğini söyledi. 

Davul zurnayla karşılanan başarılı sporcu, bir süre çiftetelli oynadıktan sonra şehir turu attı. 

 

malatyatekhaber.com-malatyasoz.com

 

 

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: hatice akbaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı