Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 17:12
 
Koruluk Parkı, Şaban Taçyıldız Parkı Olarak Değiştirildi
Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.
GÜNCEL Haberi
Koruluk Parkı, Şaban Taçyıldız Parkı Olarak Değiştirildi

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Meclis Salonunda Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın Başkanlığında gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından 06 Ağustos 2019 tarihli Ağustos Ayı Olağan toplantısına ait meclis karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.

KORULUK PARKI, ‘ŞABAN TAÇYILDIZ PARKI’ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Geçtiğimiz aylarda vefat eden Malatya Eğitim Vakfı eski Başkanlarından Malatya’lı işadamı Şaban Taçyıldız isminin Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonu tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda Karakavak Mahallesinde ki Koruluk Parkına verilmesini onaylayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Yeşilyurt Belediyesinin iştiraklerinden (YEPAŞ) Yeşilyurt Personel A.Ş.’nin şirket ana sözleşmesinin üçüncü ve yedinci maddelerinde tadilat yapılmasına dair teklifi görüştükten sonra onayladı.

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esasları yönetmeliği ile disiplin amirleri yönetmeliğinin güncellenmesine dair gündem maddeleri görüşüldükten sonra Hukuk İhtisas Komisyonuna havale edildi.

Gündemdeki imar maddelerinden bazıları görüşüldükten sonra kabul edilirken, üç maddenin bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenmesine, sekiz maddenin ise İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

Meclis Üyelerinden Battal Tuncal, Vahap Murat, Hasan Basri Yüksel, Ramazan Yakıcı ve Murat Alabaş imzalı Meclis Başkanlığına sunulan ‘ İlçemizin eğitim seviyesi itibari ile Türkiye ortalamasında ve Malatya ölçeğinde ki durumu, ilçemizde resmi ve özel olarak hizmet veren Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Meslek Lisesi mevcudu, ilçemizde bulunan mevcut okullarımızda okuyan öğrenci sayıları, ilçemizde bulunan mevcut okullarımızda ki öğretmen ve personel sayıları, ilçemizde bulunan mevcut okulların yeterliliği ve eksiklikleri ile okullarımızda bulunan taşımacılık, kantin, okul aile birliği çalışmaları ve yaptıkları hizmetleri, ilçemizdeki yukarıda bahse konu olan eğitim hakkındaki durumların meclisimizde ki ilgili komisyon tarafından genel bir çalışma yaparak ilgili kurum ve kuruluşlar ile istişare edilerek araştırılarak meclisimize bilgi verilmesini, saygılarımızla arz ederiz’ önergesi Eğitim Komisyonuna havale edildi.

EKİM AYI TOPLANTISI BİR EKİM’DE

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısını 01 Ekim 2019 Salı günü saat 14:00’da Gedik Kültür Merkezinde gerçekleştirecek.

“350 YILLIK KIZILCIK AĞACIMIZI KORUYACAĞIZ”

Toplantıda alınan kararların hâyırlara vesile olmasını temenni eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilçedeki tarihi ve kültürel alanların korunmasına yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade ederken, Bostanbaşı mahallesinde bulunan 350 yıllık Kızılcık Ağacının korunması için önlemler aldıklarını, ağacın bulunduğu bölgeden geçen yolun güzergâhını değiştireceklerini söyledi.

Başkan Çınar, Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde tarihi özelliklere sahip cami, konak, köprü ve çeşmeler başta olmak üzere tarihi mekânları gelecek kuşaklara taşınmasına ayrı bir hassasiyet gösterdiklerini hatırlatırken, bu yönde yaptıkları yatırımlarla Yeşilyurt’un turizmde ki potansiyelini canlandırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

 

malatyatekhaber.com-bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koruluk, Parkı,, Şaban, Taçyıldız, Parkı, Olarak, Değiştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı