Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 14:36
 
Malatya'da Covid-19'dan Can Kaybı Artıyor
Toplu taşıma tanıtım törenine katılan Malatya Valisi Aydın Baruş Malatya'da Covid-19 vaka ve ölüm oranlarının arttığına dikkat çekerek, vatandaşlara uyarıda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Covid-19'dan Can Kaybı Artıyor

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan Covid-19 ölüm oranları Malatya 44 iken Bugün Malatya valisi Aydın Baruş tarafından yapılan açıklamada ölüm oranlarının 51'e yükseldiği görüldü.

"VAKA SAYILARI ARTTI"

Vali Baruş'un açıklaması şöyle; "Her hastalanan insan ülkemiz için bir kayıptır. Bugüne kadar Malatya'da 51 vatandaşımızı Covid 19 nedeniyle kaybettik. Üzüntümüz büyük. tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Son zamanlarda sosyal hayat kurallarındaki eksikliklerden dolayı, vaka sayısında ve hastanede yatan hasta sayısında artış olduğunu görüyoruz. Malatya olarak bunu hak etmiyoruz. Bu başarılı mücadele sürecini lütfen devam ettirelim.  Yerel yönetimlerimiz ve kamu kurumlarıyla birlikte aldığımız tedbirlere lütfen riayet edelim. Üzücü hadiselere meydan vermeyelim. Özellikle toplu olarak bulunulan ortamlara dikkat edelim, uzun süre kalmamaya riayet edelim. İnşallah önümüzde ki süreci ülke olarak hep birlikte atlatırız.  Eğer bizde kurallara riayet edersek, maskesiz toplu taşıma araçlarına binmezsek, konulan diğer kuralları harfiyen uygularsak bu süreci başarılı bir şekilde atlatmış oluruz." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber, malatya vaka sayısı, malatya covid-19
Yorumlar
Haber Yazılımı