Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 00:46
 
Malatya'da Yeni Partilerle İsmi Anılan İlk Kişi Belli Oldu
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın parti kurma kararlarından sonra bir çok il de AK Parti'den istifalar başladı.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Yeni Partilerle İsmi Anılan İlk Kişi Belli Oldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın parti kurma kararlarından sonra bir çok il de AK Parti'den istifalar başladı.

Önümüzde ki günlerde yeni partilerin kurulmasıyla kulislerin hareketleneceği tahmn edilirken, yeni partiye katılacaklarla ilgili bir gelişmede Malatya'da yaşandı. 7 yıldır BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten İbrahim Gezer, Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti. Gezer, istifasını: "İki dönem halinde toplam 7 yıl süreyle yürüttüğüm BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanlığını bugün itibariyle bırakmış bulunuyorum, bu onurlu görevi birlikte sürdürdüğümüz bütün takım arkadaşlarıma şükranlarımı sunar, yeni başkan Doç. Dr. Mehmet Sağlam ve ekibine başarılar dilerim." şeklinde açıklarken akıllara "Gezer yeni kurulacak partilere mi katılacak" sorusu geldi.

Görevi bıraktığını açıklayan Gezer, bir dönem'de AK Parti'den Milletvekili aday adayı olabilrmek için Fırat Kalkınma Ajansı Kurulu Başkanlığından istifa etmişti.

Gezer'in yeni partilerin kurulacağı bir dönemde BİLSAM başkanlığını bırakması ve sosyal medya hesaplarından Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarını beğenmesi yeni parti iddialarını güçlendiriyor. Gezer'in son olarak malatyasoz.com'a 2 Eylül'de verdiği demeçte AK Parti'yi eleştirerek: "Bir hareket olmaktan, ortak aklı kullanan bir yapı olmaktan gittikçe uzaklaşarak, her şeye bir kişinin karar verdiği, bir kişilik parti görüntüsü vermeye başladı." demesi ve "Kurulacak olan partide siz siyaset yapmayı düşünüyor musunuz?"  sorusuna net bir cevap vermemesi, Gezer'in yeni partilere katılacağı iddialarını güçlendiriyor. 

 

işte Gezer'in sosyal medya beğenileri:

 

 

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ibrahim gezer yeni parti, malatya, yeni parti, ahmet davutoğlu, ali babacan
Yorumlar
Haber Yazılımı