Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 16:42
 
Yeşilyurt Belediyesi 40 Adet İş Makinası Alacak
Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.
GÜNDEM Haberi
Yeşilyurt Belediyesi 40 Adet İş Makinası Alacak

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Meclis Salonunda Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın Başkanlığında gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından 06 Ağustos 2019 tarihli Ağustos Ayı Olağan toplantısına ait meclis karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.

“MUHARREM AYI, TÜM İNSANLIĞA BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN”

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce söz alan AK Parti’li Meclis Üyesi Ramazan Yakıcı ile CHP’li Meclis Üyesi Günnur Tabel, Hicri yılın ilk ayı olan Muharem Ayının tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ederken, Peygamber Efendimizin torunu Hz.Hüseyin başta olmak üzere Kerbela’da şehit düşen bütün Müslümanları rahmet, minnet ve saygıyla yâd ettiklerini söylediler.

“KERBELA ŞEHİTLERİNİ RAHMET VE MİNNETLE YÂD EDİYORUM”

Muharrem Ayı'nın hüzün ve matem ayı olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da yaptığı konuşmada, “Muharrem Ayının; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, Dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Asırlardan beri Hz. Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini niyaz ediyorum. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V.’nin torunu Hz.Hüseyin başta olmak üzere Kerbela şehitlerini rahmetle, saygıyla yâd ediyorum. Bununla birlikte bugün Gedik Sosyal Tesislerimizde vereceğimiz iftar yemeğinde sivil toplum ve meslek örgütleri başkanlarımızın yanı sıra kanaat önderlerimizi ağırlayacağız. Programımıza bütün Meclis Üyelerimizi davet ediyorum."şeklinde konuştu.

TEMİZLİK HİZMETLERİ İÇİN 40 ADET İŞ MAKİNASI ALINACAK

Muharrem Ayı nedeniyle yapılan konuşmalardan sonra gündem maddelerine geçildi. Yeşilyurt Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi doğrultusunda; ilçe genelinde sürdürülen temizlik hizmetlerinde kullanılması için alınmasına karar verilen toplam 40 adet iş makinası için Fen İşleri Müdürlüğü bütçesinden 27 Milyon TL.’lik ödeneğin Temizlik İşler Müdürlüğüne aktarılmasına ilişkin gündem maddesi görüşüldükten sonra onaylandı.

 

 

malatyatekhaber.com-bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, Belediyesi, 40, Adet, İş, Makinası, Alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı