Haber Detayı
27 Ocak 2021 - Çarşamba 19:27
 
Deva Partisi Arguvan Kongresini Gerçekleştirdi
DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi Arguvan Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Erdal EKİCİ tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi Arguvan İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Deva Partisi Arguvan Kongresini Gerçekleştirdi

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi Arguvan Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Erdal EKİCİ tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi Arguvan İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.

Arguvan İlçesinde gerçekleştirilen kongreye Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER, Malatya İl Başkanı Onur GÜNEŞ , İlçe Başkanlarımız ,Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Arguvan Kurucu İlçe Başkanı Erdal EKİCİ’nin açılış konuşmasıyla başlayan kongrede, açılış konuşmasını müteakiben divanın oluşturulmasına geçildi. Yapılan oylamada Kongre Divan Başkanlığına Deva Partisi İl Sekreteri Elçin HALİLOĞLU, divan üyeliklerine ise İbrahim YALÇINKAYA , Gül Yağmur YILMAZ, Yakup COŞKUN ve Uğur ASİL seçildiler.

Elçin HALİLOĞLU’nun başkanlığını yaptığı genel kurulda Söz alan il başkanı Onur GÜNEŞ şu sözlerle konuşmasına devam etti;

Söyleyiş tarzı, anlaşılır sözleri, güncel ve herkesçe yaşanabilir konuları işlemesi, duygulu ve güçlü ifadeleri olan Arguvan türküleri toplumda geniş yer bulmuş ve kabul görmüştür.

Arguvan folkloru ve müziğiyle, ilimizin önemli kültürel zenginliklerini içinde barındıran ilçemizdir.

Düzenlenen Türkü Festivalleriyle müzik zenginliğini bütün dünyayla paylaşma çabası, ilçe ve ilimiz için oldukça anlamlı bir gayret olup takdire şayandır. Arguvan, ilimizin tahıl ve sebze üretiminde önemli bir yer tutmaktadır.

Yine ilimizde küçük ve büyük baş hayvancılık alanında da önemli bir paya sahiptir.

Maalesef bütün ilçelerimiz gibi Arguvan ilçemizde de nüfus her geçen gün azalmaktadır. Eğitime erişim, geçim sıkıntısı ve sosyal yaşam talepleri ilçelerimiz ve köylerimizin boşalmasına sebep olmaktadır.

Gelir sıralamasında Arguvan’ımız maalesef Türkiye ve Malatya ortalamasının altındadır.

Bu olumsuzlukların minimize edilmesi için;

Geniş Tarım arazilerine sahip Arguvan’ın Sulama imkânlarını iyileştirmek ve sulanabilir tarım arazisi oranını arttırılması elzemdir.

Yine hayvancılığı geliştirmek ve katma değerini artırma hususunda çalışmalar yapılmalı hayvansal ürünlerin üretiminin çeşitlendirilmesi ve pazarlanması için projeler geliştirmemiz gerekmektedir.

Çiftçilerimizin örgütleme düzeyini arttırmak için Kooperatifler kurulmalı ve işlevleri arttırılmalıdır.

Deva Partisi olarak Malatya’da örgütleme aşamalarını hızla bir bir tamamlamaktayız. Üye sayımız her geçin gün katlanarak artmaktadır. Bugün İlimizde İl kongremiz dâhil 9. Kongremizi gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. 6 Ay gibi kısa bir sürede pandemi koşullarına rağmen bütün ilçelerimizde görevlendirmeler tamamlanmış olup bugün 8. İlçe kongremiz ile karşınızdayız. İnşallah

kısa süre içinde kalan ilçelerimizin de kongrelerini tamamlayıp halkımızın beklediği huzur ve güven ortamının yeniden tesisi için bütün gayretimizle çalışacağız.

Bu vesile ile kongremize katılan siz değerli katılımcılara sevgi ve saygılarımı arz ediyor Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.

Akabinde Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Prof .Dr. İbrahim GEZER Konuşmasında ;

Deva mensupları olarak bizi bir araya getiren şey; sabah kahvaltısını yapıp sokağa çıkan Türk, Kürt , Alevi ve Sünni insanlarımızın kendilerini bu ülkenin ötekisi, marjinali ya da yabancısı değil, bu ülkenin sahibi ve asıl unsuru olarak görmesini sağlama kararlılığımızdır.

Deva, sadece siyasal alanın değil, ekonomik alanın da demokratikleştirilmesi ve ortaya çıkan ekonomik değerin sadece patronlar tarafından değil, çalışan herkes tarafından paylaşıldığı adaletli bir ekonomik sistem inşa etmek için vardır.

Deva; insanların gelecekten umudunu kesmediği, anaların çöpten ekmek toplamadığı, babaların çocuklarına harçlık veremediği için intihar etmediği bir ülke inşa etmek için vardır.

Değerli dostlar, Saygıdeğer hazirun;

Buradan, duruş ve vicdan sahibi tüm insanlarımıza sesleniyorum…

Gelin, adalet, eşitlik, özgürlük ve çoğulculuğun esas alındığı bir ülkeyi birlikte kuralım… diyerek sözlerini tamamladı .

 

Daha sonra ilçe yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan seçimde

Erdal EKİCİ tarafından önerilen ve 10 asıl 5 yedek üyeden oluşan liste seçildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ASIL ÜYELER YEDEK ÜYELER

 

Gazi AKDENİZ Nuri EKİCİ

Müslüm AKDENİZ Mehmet AKIN

Merdan KARA Gökhan YILMAZ

İsmet ÇETİN Barış YÜCEKAYA

Ali Ayvaz AKINCI İrfan ALTINTAŞ

Cuma BORAN

Hüseyin EKİCİ

Hasan Hüseyin ÇARPICI

Metehan AKINCI

Ali AKINCI

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: deva partisi arguvan, deva partisi malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı