Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 22:26
 
Erken Seçim İçin Tarih Verildi
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "6 ay sonra yapılacak 'Erken Genel Seçimler'e hazırız" açıklamasında bulundu.
SİYASET Haberi
Erken Seçim İçin Tarih Verildi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "6 ay sonra yapılacak 'Erken Genel Seçimler'e hazırız" açıklamasında bulundu.

Odatv'nin bu açıklamasına dair sorusunu yanıtlayan Özdağ, "Mayıs ayında erken seçim olacak" diyerek sözlerinin altını çizdi.

6 ay sonra erken seçim yapılacağını öne süren Özdağ, "Erken Genel Seçimlere hazırız" diye konuştu.

Basın toplantısında erken seçimden söz eden Özdağ şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek Partisi olarak bir erken seçim çağrısı yapıyoruz. 1 Kasım’da Ankara’da partimizin olağan birinci kongremiz var. 1 Mayıs tarihinde erken seçime girebiliriz. Ama şimdiden hodri meydan diyoruz. Kendimiz için değil, milletimiz için siyaset yapıyoruz. Sayın Erdoğan, sayın Bahçeli bir erken seçim kararı alın. Daha fazla rezil olmadan, oy kaybetmeden, hayal kırıklığı yaşamadan ve Türkiye’yi fakirleştirmeden onlara diyoruz ki erken seçim yapın. Diyorlar ki ‘niye yapsınlar. 3 seneleri var’. Şunu bilmiyorlar ki 3 sene sonra tamamen darmadağın olacaklar. Onların darmadağın olmaları bizi ilgilendirmiyor. Türkiye darmadağın olacak. Erken genel seçim kapımızı çalacak. İsteseler de istemeseler de kapımızı çalacak. 8 ay önce ben baskın seçim olacağını söyledim. Eğer Covid-19 sürecini iyi yönetselerdi bir baskın seçim yapacaklardı. Yönetemediler ve evdeki hesap çarşıya uymadı. Şimdi ise erken seçim yapmak zorunda kalacaklar.”

Özdağ'ın, bu sözlerinin ardından "Gelecek Partisi seçime 6 ay sonra mı hazır olacak" soruları akıllara geldi.

Özdağ  yaptığı açıklamada, "Mayıs ayında erken seçim olacak. Türkiye bir felakete doğru gidiyor..." diyerek kullandığı ifadelerin altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: erken seçim
Yorumlar
Haber Yazılımı