Haber Detayı
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 17:45
 
Hekimhan'ı Karıştıran Olay Sonrası Görevden Almalar
Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Laboratuvarların taşınacağı ve sonrasında okulun kapatılacağı yönündeki iddialar Hekimhan'ı karıştırırken vatandaşlar okul önüne traktör ve otomobillerini getirerek giriş çıkışa engel olmuştu. Olay sonrası Fakültede görevli 2 kişi görevden alındı.
GÜNDEM Haberi
Hekimhan'ı Karıştıran Olay Sonrası Görevden Almalar

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Laboratuvarların taşınacağı ve sonrasında okulun kapatılacağı yönündeki iddialar Hekimhan'ı karıştırırken vatandaşlar okul önüne traktör ve otomobillerini getirerek giriş çıkışa engel olmuştu. 

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Olay sonrası Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü ile görüşen Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ: "Bu konu ile alakalı Rektör Hanım ile görüştüm, bana bu laboratuvar gidecek ama tekrar gelecek’’ dedi. Bende giderse bir daha da gelmez dedim. O da ‘rektör yardımı göndereyim, onunla görüşün’ dedi.  Burada bulunan bütün sivil toplum örgütleri, ilçe başkanları ile konunun takipçiyiz ve laboratuvarımızı göndermemekte kararlıyız. Bilindiği üzere Hekimhan maden yatağı, maden laboratuvarının da burada olması gerekiyor. Madem onlara laboratuvar lazımsa başka yerden alsınlar. Niye buradaki malzemeler götürülsün? Zaten Hekimhan’da nüfus varsa madenden dolayı var. O nedenle biz bu laboratuvarın buradan taşınmasına müsaade etmeyeceğiz. Yüksekokulumuzda 3-4 tane bölüm var. Bu bölüm giderse, diğerleri de gider diye vatandaşın çekinceleri var. Biz bilsek ki gidecek 2 ay sonra tekrar gelecek sıkıntı yok ama buradan giden bir şey bir daha gelmez.”dedim." ifadelerine yer verdi.

GÖREVDEN ALMALAR

Öte yandan olay sonrası Malatya Turgut Özal Üniversitesi Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Çiğdem Ceylan ve  Müdür Yardımcısı Abdülkadir Pektaş görevden alındı. 

 

malatyatekhaber.com

 

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: hekimhan, hekimhan maden, Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu,
Yorumlar
Haber Yazılımı