Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 14:05
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Önünde Arbede
Malatya Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yer alan ampute futbol, voleybol ve tekerlekli sandalye basketbol branşlarını kapattı.
GÜNDEM Haberi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Önünde Arbede

Kapatılan ampute takımı Büyükşehir Belediye önünde protesto eylemi yaptı. Eylem sırasında Ampute takımı sporcularıyla Belediye çalışanları arasında kısa süreli arbede yaşandı. 

Ampute Süper Lig’inde Malatya’yı temsil eden sporcular alınan kararla büyük bir şok yaşarken, Türkiye Voleybol 1. Ligi’nde mücadele veren voleybol takımında ise transfer görüşmeleri sürerken gelen kapatma haberi herkesi şaşkına çevirdi. Gürkan, geçen sene Masa Tenisi Süper Lig’inde mücadele veren masa tenisi şubesini de kapatmıştı.

Malatya Voleybol İl Temsilcisi Baki Alpaslan yayınladığı yazılı açıklamayla Selahattin Gürkan tarafından alınan kararın Malatya sporuna vurulan bir darbe olduğunu söyledi. Alpaslan, “Akşam saatlerinde haberdar olduğumuz Malatya Büyükşehir Belediyespor’a bağlı voleybol ve ampute takımlarının Selahattin Gürkan tarafından kapatıldığına dair haber hakkında üzüntümüzü bildirmek isterim. Tüm Malatyalıların, sporseverlerin, spora ve o takımın bir yere gelmesinde emeği olan herkesin yaşadığı üzüntüyü bizlerde yaşıyoruz. Spor bir şehrin vitrinidir, spor gençlerimizin geleceğidir.

 

işte o anlar:

 

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı