Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 15:16
 
Onur Demez Baro Başkanlığına Aday Oldu
25-26 tarihlerinde yapılacak ertelenen Malatya Barosu seçimlerinde Avukat Onur Demez, Baro Başkanlığı için aday oldu. Demez adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada avukatlık mesleğinin bağımsızlığını her alanda savunacaklarını belirtirken: "Mücadelemizi meslektaşlarımız ile omuz omuza sürdürmeye gönüllüyüz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Onur Demez Baro Başkanlığına Aday Oldu

Malatya Barosunun covid-19 nedeniyle ertelenen Olağan Genel Kurulu 25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. 3 dönem Baro Başkanlığı görevini sürdüren  Avukat Enver Han'ın aday olmadığı Baro Başkanlığı seçimlerinde Avukat Onur Demez, Avukat Nazif Ercan ve Avukat Soner Demirci yarışacak. 

"MÜCADELEMİZİ BERABER SÜRDÜRECEĞİZ"

26 Eylül tarihinde yapılacak seçimler öncesi Baro Başkanlığı için adaylığını açıklayan Malatya Barosu'nun başarılı Avukatlarından Avukat Onur Demez: "Güçlü, saygın, etkin bir baro için; meslektaşlarımızın haklarını gözetmek, avukatlık mesleğinin bağımsızlığını her alanda savunmak, mesleğin onurunu ve itibarını korumak, sosyo-ekonomik imajını yükseltmek, her aşamada mesleki eğitimi diri tutmak, bu gelişimin devamlılığını sağlamak gayesi ile Malatya Barosu olarak, kucaklayıcı, paylaşımcı, meslektaşların haklı talepleri ile uyumlu, katılımcı, çözüm odaklı bir yönetim anlayışı ile mücadelemizi meslektaşlarımız ile omuz omuza sürdürmeye gönüllüyüz. Elbette bunun takdiri, siz değerli meslektaşlarımızdan oluşan Malatya Barosu Genel Kurulu'ndadır. Malatya Barosu'nun bugünlere gel mesini sağlayan, geçmişten günümüze Malatya Barosu'na hizmet eden tüm baro başkanlarımıza, yönetim, disiplin ve denetleme kurulu üyelerimize, TBB delegelerimize, komisyonlarda görev alan ve gönüllü olarak çalışan tüm meslektaşlarımıza gönülden şükranlarımı ve saygılarımı sunuyor; seçimli genel kurulun centilmence bir demokrasi ortamında geçmesini temenni ediyorum." dedi.

 

"YENİ ADLİYE SARAYI'NIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Yeni yapılacak Adliye Sarayı'nın inşaat aşamasını yakından takip edeceklerini belirten Demez: "Yeni yapılacak olan Malatya Adliye Sarayı'nın proje ve inşaat aşamasının yakın takipçisi olacağız ve meslektaşlarımızın uzun vadedeki ihtiyaçlarının göz önüne alınarak gerekli çalışmaların yapılmasını sağlayacağız. Proje dahilinde Malatya Barosu'na ait bir müstakil binanın ya da bu işlevi görecek bir bloğun hayata geçirilmesi için gerek bürokraside gerekse yerel yönetimlerde ilgili merciiler ile görüşmelerimiz olacaktır. Artan mensup sayımızın ihtiyaçlarını gözetecek şekilde, sosyal tesislerin de adalet sarayı çevresinde yapımı için gerekli tüm çaba sarf edilecektir." dedi. 

DEMEZ'DEN DİKKAT ÇEKEN PROJELER

Baro Ekspres, Baro Mobil, Baro Pano, Paylaşımlı Büro, Genç Avukatlar Meclisi, Avukat Hakları Merkezi, Meslik için yüz yüze ve online eğitim, Staj eğitim çalışma grupları, Sportif faaliyetler ve turnuvalar, Yabancı dil eğitimi, Baro'nun AFAD'ı gibi başarılı projeler ortaya koyan Demez: "Tüm bu projeler, buz dağının sadece görünen yüzü olup buraya sığdıramayacağımız kadar çok fikrimiz ve hayalimiz söz konusudur. Biliyoruz ki daha alınacak çok yol, gidilecek çok menzil vardır, zira yapılacak iş çoktur. Ülke çapında hukuk dünyasında yaşanan sıkıntıların mevcudiyeti herkesin malumudur. Avukatların ve dahi hukukçu sayısının kontrolsüzce artışını kırabilmek ve mesleğe girişte bir sınavın söz konusu olması için gerekli önlemlerin alınmasında baskı mekanizması kurmak elzemdir. Staj eğitimi şimdiye dek olduğu gibi bundan sonra da stajyer avukatların meslek hayatına sağlam temeller ile başlamasını sağlamak için canla başla çalışmaya devam edecektir. Kurgusa  Duruşma Yarışma arında elde edilen birincilikler ve dereceler bundan sonra gelenek haline getirilecektir. Mesleğe geçtikten sonra da avukatların eğitimlerine devam edilecek, bilgiler taze tutulacaktır. Adliyelerde görevi ifa ederken maruz kaldığımız mobbing, duruşmalarda ve icra dairelerindeki aksaklıklar; baronun sağlam ve iradeli duruşu ile en aza indirgenecektir. Avukat, her daim barosunun gücünü arkasına alabilmelidir. Bir yandan da avukatların mesleğin fırtınalı havasından azade bir nefes alabilmeleri için gerekli sosyal iyileştirmeler ve imkanlar sağlanacaktır. Baronun olanakları had safhada avukatların yararına kullanıma sunulacaktır. Tek dileğimiz; görev süremiz bittiğinde, her bir meslektaşımız ile gönül köprüsü kurmuş olmaktır. Zira bu, işimizi iyi yaptığımızı gösterecektir. Takdir, her zaman temsil ve hizmet etmekten onur duyduğum, birlikte güzel günler görmeyi dilediğim saygıdeğer meslektaşlarımındır. Demokratik ve barış havasında bir seçimli genel kurul geçirmemiz dileği ile. Saygılarımla..." ifadelerini kullandı.

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber, onur demez, onur demez baro,
Yorumlar
Haber Yazılımı