Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 22:19
 
Royal Canin Marka Kedi Maması Çeşitleri ve En Uygun Fiyatları - Zoo.com.tr ‘de
EKONOMİ Haberi
Royal Canin Marka Kedi Maması Çeşitleri ve En Uygun Fiyatları - Zoo.com.tr ‘de

Kedi maması seçimi, kedilerin sağlığı ve mutluluğu için son derece önemli bir karardır. Kediye alınan ideal mama, onun sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesine, enerjik olmasına, mide ve bağırsak sisteminin doğru çalışmasına destek olur. Bunun yanı sıra, kedinin damak zevkine uygun mama seçildiğinde, kedi dengeli ve düzenli bir şekilde beslenebilir. Kediye mama tercihinde bulunmak, çeşitli mamalar arasından seçim yapmak zor gelebilir. Çeşitli markalar, lezzetler ve besin değerleri var ki, kediye en uygun olanını seçmek zor olabilir. Bu yüzden, kedi maması seçerken bazı detaylara dikkat etmekte fayda vardır. İşte o detaylar!

Kedinizin Beslenme Gereksinimini Karşılayan Mamalar Hangileridir?

Kedilerin beslenme ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Kedi maması yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için farklı besin değerlerine ve içeriğe sahip olan mamalar üretilmektedir. Mesela, yaşlı bir kedi için besin değeri daha düşük olan kedi mamalarından tercih edilmelidir. Kedi maması alırken kedinin aktivite düzeyini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü kedilerin bazıları çok hareketliyken ve daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarken, bazıları ise daha az aktif ve az kalorili mamalara ihtiyaç duymaktadır. Bu detay dikkate alınmadığı taktirde, kilolu kediye kalorisi yüksek bir mama tercih edildiğinde kedi kilo problemi yaşayabilir. Kedinin herhangi bir sağlık problemi varsa bu durumda göz önünde bulundurulmalıdır. Mesela, kedilerde gıda alerjisine çok sık rastlanıyor. Kedinin bir besine alerjisi varsa, o besini içermeyen mamalardan tercih etmek çok doğru olacaktır.

Royal Canin Markasının Mama Çeşitleri?

Günümüzde çeşitli markalar kedi maması üretiyor. Bu markalar arasından seçim yapmak zorluyor olabilir. Öncelikle kedi maması alırken, çevrece bilinen ve güvenilir olan markalardan tercih edilmelidir. Sevimli canlılarımız söz konusu olduğu zaman en çok tercih edilenler arasında Royal Canin kedi maması, kedinin yaşı, kilosu veya beslenmeye olan ihtiyacı ne olursa olsun, hepsini karşılayacak seçenek sunar.

Micho kedi maması ise kedi maması seçeneklerinden bir tanesidir. Kedinin damak zevkine uygun olan her türlü mamayı bu tür markalar arasından seçmek mümkün. Hill’s kedi maması çeşitleri ise kedilere hassasiyetle hazırlanan sağlıklı ve besleyici mamaları sunar. Kedinin damak zevkine ve beslenme ihtiyaçlarına uygun olan bir mama arayışındaysanız, sizde güvenilir ve kaliteli olan bu markalara yönelebilirsiniz. 

Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Sevimli dostlarımız kediler için mamalar farklı çeşit, içerik ve formüllerde satışa sunulmaktadır. Konserve kedi maması, kedilerin çok severek tükettiği lezzetlerden bir tanesidir. Kuru kedi maması, gün boyu bozulmadan kapta duran ve kedilerin diş sağlığına katkıda bulunan mamalardır. Ödül kedi maması ise kedileri hem mutlu etmek için hem de eğitmek için verilen mamalardır. Açık kedi maması, kedilerin hem sağlıklı şekilde beslenmesini sağlar hem de ekonomik bir çözüm olarak daha avantajlıdır. Kısacası, kedi maması seçiminde bulunurken kedinin damak zevkini, hangi mamaları sevdiğini ve hangi mamalara ihtiyaç duyduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: Royal, Canin, Marka, Kedi, Maması, Çeşitleri, ve, En, Uygun, Fiyatları, -, Zoo.com.tr, ‘de,
Yorumlar
Haber Yazılımı