Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 20:38
 
Sumudica: Taraftarsız Bir Takımın Kimliği Yoktur
Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica taraftarları maça davet ederken: ‘Buraya kalbimi açarak geldim. Taraftarlardan maça gelip bizi desteklemelerini istiyorum. Taraftarsız bir takımın kimliği yoktur. ‘ dedi.
SPOR Haberi
Sumudica: Taraftarsız Bir Takımın Kimliği Yoktur

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica takımın kanalına açıklamalarda bulundu. Takımda bir aile ortamı oluşturduklarını söyleyen Sumudica: “Takıma bir agresiflik kazandırmak istedim. Takıma oyun mantalitemi anlattım. Oyuncularla da konuştum. Oyun stratejim hakkında, oyundaki düşüncelerim hakkında fikirlerimi kendilerine anlattım. İstediğim şeyleri çok çabuk kavradılar. Bundan öncede Antep’te, Kayseri’de, Rize’de de çalıştım. Ama burası öyle bir takım ki bir şey anlattığım zaman bu kadar hızlı kavrayan bir oyuncu grubuyla ilk defa çalışıyorum. Çok hızlılar. Tecrübeli oyuncularımızda var. Onlarda genç oyuncular gibi davranıyorlar. Sanki okulda öğrenmek isteyen öğrenci gibiler. Oyuncularımla benim aramda çok iyi bir ilişki var. Bütün bunlardan sonra gerisi çabuk geliyor. İyi bir takımımız var. Bir aile ortamı oluşturmak istiyoruz. “dedi.

TARAFTARLARA ÇAĞRI

Yeni Malatyaspor taraftarlarını maça maçlara davet eden Sumudica: “Anadolu takımlarını ve insanlarını seviyorum. Buraya kalbimi açarak geldim. Taraftarlardan maça gelip bizi desteklemelerini istiyorum. Taraftarsız bir takımın kimliği yoktur. Adana’da şöyle bir şey hoşuma gitti. Yaklaşık 15 bin taraftar vardı. Takımlarını desteklediler. Maçı kaybettikten sonra bile takımlarını desteklediler. Kimse kötü bir şey söylemedi takımına. Taraftarlarımızın bize kızgın olmalarını istemiyorum. Öyle bir şans vermeyeceğim. Ama bir şeyin sözünü veriyorum. Takımımın sahada yüzde yüzünü verdiğini görecekler. Herkesin evine mutlu dönmesini istiyorum. Bu birlikte olursak gerçekleşebilir. Şu ana kadar bir şey yapmış değiliz. Eğer Altay maçını kazanmazsak bu 3 puan önemli değil.” dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: yeni maalatyaspor,
Yorumlar
Haber Yazılımı