Yazı Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 00:02
 
Nuray Yıldırım
NURAY YILDIRIM
 
 

15 Eylül 1967 tarihinde Malatya Hekimhan ilçesi Köylü köyünde doğdum. Ailemin 1969 yılında Ankara’ya göçmesiyle birlikte Ankara’da yaşamaya başladım. Ankara Mamak Batuhan İlkokulu, Akdere Ortaokulu ve Kurtuluş Lisesinde okudum. Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünü bitirdim. 1991-2005 yılları arasında Ankara’da özel anaokullarında öğretmenlik yaptım. 
Okul öncesi öğretmenliğinin de katkısı ile resim, boyama, çizim, örgü, nakış, takı tasarım ve benzeri etkilerden dolayı el sanatları çalışmaları yapmaya başladım. Atölyemde yaptığım çalışmalarda Anadolu motiflerini ve renklerini kullandım, bunları açılan sergilerde insanlarla buluşturdum. İlk kez 2010 yılında Ankara’da bir grup sergisine katıldım. Ayrıca 2012 Haziranında Kars'ta sergi açtım. Çalışmalarım ile ilgili yazılar Ankara’daki bazı yerel gazetelerde yer aldı.
Edebiyat alanında doğal betimleme ve insan ilişkileri ağırlıklı konulardan oluşan makale, anı, günlük yazılarım internet ortamında paylaşım sitelerinde yayınladı. 2019 yılından itibaren Hekimhan dergisinde yazıyorum. El sanatları ve edebiyat çalışmalarımı da sürdürüyorum.
Roman yazarlarından Yaşar Kemal, Jack London, Maksim Gorki, şairlerden Ahmet Telli ve Nazım Hikmet önde gelen izlediğim edebiyatçılardan bazılarıdır.

 
Etiketler: Nuray, Yıldırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı